VARIO LAMİNAT PARKE’YE 14 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Hakkı Yıldız: “Yıllık üretim kapasitemiz 6 milyon metrekaredir. İlk üretim tesisi için sekiz milyon Euro yatırım yaptık. İkinci tesisin tüm görüşmeleri tamam. Altı milyon Euro yatırımla kuracağımız bu tesis, 2005 Temmuz ayında üretime geçecek ve yılda 12 milyon metrekare üretim yapacak. AB standartlarında parke üretimi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bunun için Berry Floor firmasıyla 20 yıllık anlaşma imzaladık.”

Her yıl açıklanan ISO 500 sıralamasında Türkiye’nin büyüklükte ilk 500 şirketi arasında 182. sırada gösterilen Yıldız Entegre, ilk göz ağrısı olan orman ürünleri alanında faaliyet göstermeye ve büyümesini ilgili sektörlerde gerçekleştirmeye devam ediyor.

İGSAŞ’ı (İstanbul Gübre Sanayi A.Ş.) alarak büyük sükse yapan ve ardından Kütahya Gübre A.Ş.’i de bünyesine katan Yıldız Entegre şimdi de laminat parke üretimi yapacak. Türkiye’deki benzerlerinden en önemli ayrıcalığı, ‘click’ sistemi sayesinde tutkala ihtiyaç duymadan montajı kolay parke üretilebilecek olmasıdır. Belçika’da sektörün önde gelen gruplarından Berry Floor Group’tan, tutkal gerektirmeyen laminat parkenin üretim lisansını 20 yıllığına alan firmanın yönetim kurulu üyesi Hakkı Yıldız ürünün Aralık ayından itibaren pazara sürüleceğini ifade etti. Firma olarak pazarlama alanında showroom açmayı planlayan Yıldız Entegre’nin hedeflerini Hakkı Yıldız “Mevcut tesisimiz ile öncelikle Türkiye’nin ihtiyacını karşılayacağız, kurulacak ikinci tesisle komşu ülkelere ihracatı hedeflemekteyiz” şeklinde özetliyor.

Hakkı Yıldız, “kullanımı ve montajı kolay, leke tutmayan, çizilmeyen, kaliteli, ısıya, darbeye ve kimyasal maddelere dayanıklı, hijyenik, ucuz, Avrupa standardında olarak tanımladığı yeni ürün “Vario clic” sistemli parkenin istenildiğinde herhangi bir tahribata uğramadan sökülüp takılabildiğini söyledi. Hakkı Yıldız, “Avrupa’da parke tüketimi yıllık 200 milyon metrekare. Bunun %90’ı click sistem. Ama, bizde ise durum tam tersi. Şimdi biz parkede Avrupa standardı olan teknolojiyi Türkiye’ye getirdik ve bu teknoloji ile üretim yapıyoruz” diye konuştu.

YILDIZ ENTEGRE

1965 yılında Samsun’da kollektif şirket olarak temeli atılan Yıldız Entegre, 2002 yılında Yıldız Entegre Ağaç Sanayii ve Ticaret A.Ş. ünvanını aldı. Halen İzmit merkezli çalışan şirketin ana faaliyet kollarını tarım ve orman ürünleri sektörleri oluşturuyor. Bunun yanında şirket kimya sektöründe de faaliyet gösteriyor. Yıldız Entegre bünyesinde dünyanın en uzun MDF tesisleri, parke ve profil üretim tesisleri bulunuyor. Bunların yanısıra, firma 6 adet tutkal fabrikası ile Türkiye’nin en büyük tutkal üreticisi konumunda. Yine grubun Kocaeli’nde 4 milyon ton kuru yük boşaltma kapasiteli bir limanı bulunuyor, artan ithalat ve ihracat işlemlerinde kendi liman tesislerini kullanarak tam bir entegrasyon sağlanıyor. İstanbul Gübre Sanayi ile Türkiye’nin tek üre ve amonyak üretimini gerçekleştiren firma tarım alanında da ülkemize büyük katkı sağlıyor. Özelleştirme idaresinden Kütahya Gübre Sanayi’yi de alarak gübre üretim çeşitliliğini artıran firma bu tesislerinde amonyum nitrat gübresi üretmekte. Hakkı Yıldız’ın verdiği bilgiye göre tüm kuruluşlarında toplam 1250 kişi istihdam ediliyor. Hakkı Yıldız son olarak “Grubumuzun iki lokomotif şirketi Yıldız Entegre ve İstanbul Gübre kendi alanlarında dünya ve ülke çapında bazı ilklere sahiptir. Her iki şirketimizde de yatırımlarımız devam etmektedir” dedi.

Benzer laminant parke bağlantıları

floorpan laminant parke

laminat parke renkleri

kastamonu entegre – floorpan laminat parke

laminat parkede doğal görünüm akımı

laminat parkede kaliteye önem verilmelidir

izmir’in iddialı parkecisi: gençler parke

laminat parke pazarı her geçen gün büyüyor

laminat zemin kaplamada yeni seçenekler

lampar yeni ürünleri ile pazar payını artıracak

laminat parkenin tarihçesi

varıo laminat parke’ye 14 milyon dolarlık yatırım

moonloc‘dan yeni ürünler

laminat parkede satın alma kriterleri

laminat parkenin müşteriye pazarlanması

laminat parkeden iyi haberler

laminat parke zeminleriniz için cazip seçenek

laminat parkenin ekolojik verimliliği araştırıldı

parke hakkında

kronostar tex mammut – laminant parke

kronostar tex dynamic – laminant parke

kornostar swissfloor sılent step – laminant parke

kronostar swıss plank elite “derzli” – laminant parke

kronostar swissfloor clic – laminant parke

vario laminat parke

kaindl laminant parke – senkronize yüzey ve optik derzli renkler

kaindl laminant parke – standart renkler

sessiz parke çıktı

moonloc‘dan yeni ürünler

laminat parkede satın alma kriterleri

laminat parkenin ekolojik verimliliği araştırıldı

laminat parke zeminleriniz için cazip seçenek

laminat ve laminenin farkı nedir?

Yerden ısıtma ile laminat parkenin mükemmel uyumu

parke zeminlerin bakımında önemli bir öğe: sistire

moonloc laminat parke

vario laminat parke

laminat parke

neden laminat parke ?

Parke altında kapron farkı

laminat parkenin kalitesi nasıl anlaşılır?

Laminat parke özellikleri

Yorum Yapın